קבלה לעומת שיטות אחרות

love-is-the-way_2c.jpgבמה שונה חכמת הקבלה משאר השיטות והאמונות בעולמנו?

קבלה היא שיטה נצחית 
הקבלה היא שיטה שמלמדת את האדם על טבעו ועל העולם שבו הוא חי. לכן כל אדם מחויב ללמוד אותה ולהתנסות בה בשלב כזה או אחר של התפתחותו, פשוט כי מדובר בהכרח המציאות…

לעומת זאת, שיטות אחרות מתאימות לאנשים לפי מצבם האישי באותו רגע. לדוגמא, אם אדם רוצה להירגע הוא יבחר לעסוק במדיטציה כזו או אחרת, אם הוא רוצה לברר את המקור לבעיות האישיות שלו הוא יבחר בטיפול פסיכולוגי, אם הוא רוצה לעסוק בפולחן כזה או אחר הוא ילך לכוון הדת, אם דווקא בא לו לרחף בדמיונות הוא יעסוק בפילוסופיות שונות, וכן הלאה.

קבלה היא שיטת איחוד העולם
קבלה דוגלת באיחוד כל האנושות לגוף אחד הפועל בהדדיות ואהבה, לעומת שיטות אחרות שיוצרות פירוד, הרס ואיבה בין בני האדם, דוגמת דתות או אסכולות פילוסופיות שונות שחלקן אף נוטות לגזענות, טרור ואלימות.

קבלה עוסקת רק בעולם הרוחני
קבלה עוסקת בעולם הסיבות בלבד – העולם הרוחני, כי לפי מה שגילו המקובלים, עולמנו וכל מה שמתרחש בו הוא רק תוצאה של כוחות הפועלים בעולם הסיבות. לעומתה, כל שאר שיטות העולם עוסקות אך ורק בעולם הזה. אגב, על פי חכמת הקבלה "העולם הזה" הוא כל מה שאנו תופסים דרך חמשת חושינו והעולם הרוחני הוא מה שאנו תופסים באמצעות החוש השישי או "נשמה".

קבלה היא מדע
קבלה עוסקת בחקר מציאות האדם בצורה מדעית על בסיס ניסיוני. ואילו שיטות אחרות עוסקות בתיאוריות, פילוסופיות, בקיום הרגלים מותנים עקב חינוך וכן הלאה, ולא בחקר מוחשי של המציאות.

קבלה היא שיטה טבעית
לעומת שיטות אחרות, הקבלה לא מבקשת מהאדם לשנות את אורח חייו, את סביבתו או את התרבות שאליה הוא משתייך. להפך, הקבלה טוענת שזה כל היופי שבבריאה – המגוון הנהדר שקיים בה. עלינו לשמר את הייחודיות של כל אחד ואחד מאיתנו ועל פניה להתחבר, כלפי מטרה אחת גבוהה שעבורה נבראו העולם הזה והחיים עליו – דבקות בבורא.

צפו בתוכנית "שאלות על החיים" בנושא חכמת הקבלה

כתיבת תגובה

AddThis Social Bookmark Button