לצאת מעצמי, לגלות עולם רוחני

unity.jpgבוקר טוב! כך, פחות או יותר, נראה יום שגרתי שלי:

אני מתעורר, אני קם מהמיטה, שוטף פנים, מצחצח שיניים, אני חוטף משהו לאכול, אני נפרד לשלום מהאישה וטסססס לעבודה.

אני מגיע למשרד, אני עובר על המטלות היומיות ומתחיל לעבוד. אחרי כמה שעות אני חוטף איזו נפילת מתח ורב קצת עם הבוס.
אני שוקע בדיכדוך וחושב על משרה יותר טובה, במקום אחר, ששם אני ארגיש קצת יותר טוב…

אני אוכל צהריים, מפטפט עם חבר בטלפון ויוצא מהעבודה שמח טוב לב לערב חופשי שכולו שלי! אני מגיע הביתה, אני עוסק בתחביב האהוב עלי, ציור, ומחליף רשמים מהיום החולף עם אשתי האהובה.

לפעמים אני נוסע לחו"ל ומטייל ולפעמים לחופשה בארץ. לפעמים אני נלחץ בגלל האובר-דרפט בבנק ולפעמים נהנה ממשחק כדורגל טוב בטלוויזיה. עוד יום עבר על עולמי הקטן ואני פורש לישון.

6.2 מליארד אנשים
האמת, שלאחרונה קצת משעמם לי. אני מרגיש מן ריקנות כזאת – הכל חוזר על עצמו, אין לאן לשאוף יותר מדי, בסך הכל זה העולם הקטן שלי. ללא ספק, עולם קטן.

אם רק הייתי יכול לצאת קצת מעצמי… פעם קראתי שיש דבר כזה, לצאת מעצמך ולחיות ממש בתוך שאר האנשים בעולם. באמת, חשבתם פעם למה קיימים כל שאר האנשים בעולם, אם כל מה שאני עוסק בו כל היום זה רק אני ואני ואני? חייבת להיות סיבה, וסיבה טובה לקיומם של 6.2 מליארד אנשים פחות אחד על הכדור הזה! 

אדם הראשון
"ועיקר הפלא שבחכמה זו, היא ההתכללות שבה, כלומר, שכל פרטי המציאות הגדולה הולכים על ידה, ומתכללים ומשתלבים ומתיחדים, עד שבאים בדבר אחד – הכול יכול וכללם יחד". (בעל הסולם, תורת הקבלה ומהותה)

מקובלים מספרים שכולנו נבראנו כגוף רוחני אחד שנקרא "אדם הראשון". בכלי הזה היינו כולנו יחד, קשורים זה לזה כחלקי מערכת אחת, נהנים משפע עליון רוחני. אך כדי לאפשר לאותו גוף רוחני לגדול ולהתפתח, התרחשה "שבירת הכלים", ובה נשבר המבנה הרוחני של אדם הראשון לחלקיקים רבים. חלקיקים אלה הם הנשמות הפרטיות שמתלבשות בגופים שבעולם הזה. כתוצאה מהשבירה, כל אחד מבני האדם שבוי בידי הרצון האגואיסטי שלו, אטום לזולת ומרגיש רק את עצמו.

לצאת מעצמי, לגלות עולם רוחני
כאמור, בעולם שלנו, נדמה לנו כי בני האדם נפרדים זה מזה, לכאורה נראה כי אין בינינו שום קשר. אך אדם שיפתח את חושיו הרוחניים באמצעות לימוד חכמת הקבלה, יגלה להפתעתו את אותה המערכת האנושית השלמה, הפועלת בהדדיות ובהרמוניה. מערכת שבה כל חלק וחלק ממנה חש וחווה את חיותו של גוף "אדם הראשון" כולו ולא רק את חיותו המזערית של גופם המוגבל בתפיסתו, ועקב כך יכול ליהנות מהשפע העצום המצוי בעולם הרוחני.

לא ניתן להוסיף תגובות.

AddThis Social Bookmark Button